Coutinho zbulon mesazhin që mori nga Klopp pas transferimit te Bayerni

11 Shtator 2019

Philippe Coutinho ka zbuluar se ka marrë një mesazh mbështetjeje nga menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp pas transferimit të tij në Bayern Munich këtë verë.

Reprezentuesi brazilian ishte i lidhur shumë me një rikthim në Ligën Premier dhe raportet kanë pretenduar se mesfushori preferonte të kthehej te Liverpooli.

Por, Coutinho përfundoi si i huazuar te Bayerni, me kampionët gjermanë që kanë mundësinë ta blejnë atë nga Barcelona për 120 milionë euro.

Klopp ishte i kënaqur kur pa që ish-lojtari i tij u transferua në Bundesliga dhe Coutinho ka zbuluar mesazhin që mori nga ai.

Lexo po ashtu: Klopp i ka thënë Coutinhos: Shko te Bayerni

‘Ai mĂ« dĂ«rgoi njĂ« mesazh dhe mĂ« uroi fat”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Coutinho pĂ«r SportBild.

“Ai tha se Bayerni Ă«shtĂ« njĂ« klub i madh dhe Bundesliga njĂ« ligĂ« e shkĂ«lqyeshme dhe se ai Ă«shtĂ« shumĂ« i lumtur qĂ« mĂ« sheh aty”.

“Klopp Ă«shtĂ« thjesht njĂ« trajner i shkĂ«lqyer, njĂ« nga mĂ« tĂ« mirĂ«t nĂ« botĂ«, njĂ« udhĂ«heqĂ«s i vĂ«rtetĂ«”.

Lexo po ashtu: Ederson: Me Coutinhon, Bayerni është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

“Kam mĂ«suar shumĂ« nga ai, veçanĂ«risht nĂ« nivel mendor. Ai gjithmonĂ« gjen fjalĂ«t e duhura, si para lojĂ«s ashtu edhe gjatĂ« lojĂ«s, dhe gjithmonĂ« arrin tĂ« tĂ« rikthejĂ« nĂ« rrugĂ«n e duhur”.

“Ai e ndryshoi Liverpoolin dhe i bĂ«ri pĂ«rsĂ«ri tĂ« fortĂ«. Ishte njĂ« nder i madh tĂ« punoja me tĂ«”, pĂ«rfundoi braziliani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com