Covid-19 jep efektin e parë negativ në Serie A, shtyhet ndeshja Genoa-Torino

01 Tetor 2020

Ashtu siç pritej, numri I lartë i futbollistëve të prekur nga Coronavirus te Genoa ka detyruar Ligën Italiane të Futbollit të pezullojë sfidën e radhës që kjo skuadër kishte në program të shtunën kundër Torinos. Ky vendim vjen në kundërshtim të protokollit të miratuar më parë, ku shprehet qartë që sfida nuk mund të shtyhet nëse në një skuadër ka në dispozicion 12+1 lojtarë.

7. Covid 19 Mberthen Serie A Alarm Ne Itali, Te Xhenoa 14 Pozitive, Dridhet Edhe Napoli

Pavarësisht se Genoa është prekur rëndë nga Covid-19, ajo ka numrin e nevojshëm të futbollistëve të shëndetshëm, por drejtuesit e futbollit italian nuk duan të rrezikojnë. Ndërkohë, pas testeve me tëmponë të së martës, që dolën të gjithë negativë, të gjithë të skuadra e Napolit do të testohen sërish në prag të përballjes kundër Juventusit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com