Cristiano Ronaldo e tepron, video e tij po tërbon rrjetin…

Cristiano Ronaldo e tepron, video e tij po tërbon rrjetin…

Cristiano Ronaldo nuk e ka gjetur akoma golin në Serie A, me fanellën e Juventusit, por sërish ai di si të tërheq vëmendjen e mediave. Këtë herë sulmuesi portugez ka befasuar me sjelljen e tij, ndërsa ka imituar pas shpinës gazetarin e Juventus TV, i cili po raportonte live nga senca stërvitore kampionët e Serie A.

Lojtarët e “Zonjës ë Vjetër”, zbritën në fushë për t’u përgatitur për ndeshjen me Sassuolo-n dhe CR7 mendoi të krijonte pak ‘atmosferë’. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, nisi të bëjë disa veprime tallëse ndaj gazetarit (sigurisht në kuadrin e shakas) dhe më pas u largua. Për më tepër ndiqni videon.

CR7 ❤️ photobombing reporters 🤣👍 @Cristiano @juventusfc pic.twitter.com/E14PVodcbk

— 433 (@official433) September 13, 2018

{“videoid”:”1536868097457″,”type”:1,”ratio”:0.75}

Kalimi i CR7 nga Real Madridi në Juventus ka bërë që Serie A të ketë një vëmendje më të madhe dhe të gjithë flasin për të. Ronaldo nuk ka shënuar asnjë gol në tre ndeshjet e para dhe shpreson ta bëjë këtë në sfidën kundër Sassuolo-s në fundjavë. Objektivi i tij është të fitojë trofeun e Champions League, për të patur sërish mundësi për të triumuar në garën për “Topin e Artë”, me rivalin e tij më të madh Leo Mesisi-n. /EDS/

⚽️ Juventus 🆚 Under23 ⚽️

🎥 Guarda l’amichevole nello speciale J|Training su JuventusTV ➡️ https://t.co/u946HYcSLG pic.twitter.com/RDQWmViygY

— JuventusFC (@juventusfc) September 13, 2018

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.