Crystal Palace – Manchester City, formacionet zyrtare

14 Prill 2019

Manchester City do të përballet me Crystal Palace në javën e 34-të në Ligën Premier.

Kampionët në fuqi të Anglisë synojnë që të marrin maksimumin e pikëve për të vazhduar garën për titullin e kampionit.

Ndërkohë Palace që është një ekip i papërshtatshëm synon që t’i shkaktojë befasinë skuadrës së Pep Guardiolas.

? The stage is set. #CRYMCI pic.twitter.com/LNSbCGB5JZ

— Crystal Palace F.C. (@CPFC) April 14, 2019

Dy trajnerët, Roy Hodgson i vendasve dhe Pep Guardiola i mysafirëve tanimë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

? Here's the #CPFC ? line-up for this afternoon's game against @ManCity. #CRYMCI pic.twitter.com/5eKbIfM4iy

— Crystal Palace F.C. (@CPFC) April 14, 2019

Crystal Palace: Guaita, Bissaka, Kelly, Dann, Van Aanholt, Schlupp, Milovojevic, McArthur, Townsend, Benteke, Zaha.

How we’re lining-up this afternoon for #CRYMCI ⚽️

City XI | Ederson, Walker, Kompany (C), Laporte, Mendy, Gundogan, Silva, De Bruyne, Sane, Sterling, Aguero

Subs | Muric, Danilo, Stones, Bernardo, Mahrez, Otamendi, Jesus@haysworldwide #mancity pic.twitter.com/1MlO1jUXf3

— Manchester City (@ManCity) April 14, 2019

Man City: Ederson, Walker, Kompany, Laporte, Mendy, D. Silva, Gundogan, De Bruyne, Sane, Sterling, Aguero. /Telegrafi/

www.telegrafi.com