Danny Welbeck shënon gol pas 600 ditësh, por perla e tij po cilësohet si një nga golat më të mirë në Ligën Premier

07 Korrik 2020

Danny Welbeck ka kthyer vëmendjen e mediave pas më shumë se një vitit, pasi ka shënuar një gol të bukur më gërshërë në ndeshjen ndaj Norwich Cityt, ku Watford fitoi 2-1.

Welbeck nuk shënonte tash e një kohë të gjatë, por rikthimi i tij ishte i jashtëzakonshëm, kur i dha fitoren Watfordit kundër Norwich City.

29-vjeçari nuk kishte shënuar tash e 600 ditë, pasi goli i tij i fundit vinte me Arsenalin në vitin 2018.

Danny Welbeck has scored a Premier League goal for the first time in over 600 days. His last 3 goals in all competitions have come under different managers:

• Unai Emery
• Quique Sanchez Flores
• Nigel Pearson

DAT GUY. 👏👏👏 pic.twitter.com/y5gglEAQOA

— Statman Dave (@StatmanDave) July 7, 2020

Goli i tij i dha fitoren Watfordit, që po lufton për të mbetur në elitë këtë sezon.

Danny Welbeck (Foto: Matt Dunham/Pool via Getty Images)

Ky gol po cilësohet si prej më të mirëve këtë sezon, ndërsa ai ka zhvilluar vetëm 14 ndeshje këtë sezon shkaku i dëmtimeve.

Danny Welbeck bicycle kick goal vs Norwich pic.twitter.com/PDoHrd8HYJ

— OnlyFootballClips (@OnlyFootballCl1) July 7, 2020

Watford ka 31 pikë në vendin 17-të dhe deri në fund do t’i duhet ende Welbeck që të arrijë shpëtimin. /Telegrafi/  

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com