Darka e përbashkët, Zeneli mirëpret Berishën te Reims: Mirë se vjen, vëlla

30 Korrik 2020

Dy futbollistët e Kosovës, Arbër Zeneli dhe Valon Berisha, në sezonin e ardhshëm do të luajnë në të njëjtën skuadër.

Kjo për faktin se Berisha javë më parë iu bashkua skuadrës së Stade de Reims. 27-vjeçari tashmë i ka nisur stërvitjet te skuadra e tij e re, ku e ka mirëpritur bashkëlojtari te Përfaqësuesja jonë.

Arbëri e ka publikuar një fotografi të përbashkët të dyshes duke ngrënë darkë dhe i ka uruar mirëseardhje Valonit te ekipi i tij.

View this post on Instagram

Welcome to Reims brother❤️

A post shared by Footballer ArberZ⚽️ (@azeneli10) on Jul 30, 2020 at 11:35am PDT

“Mirë se vjen te Reims, vëlla”, ka shkruar 25-vjeçari në përshkrimin e fotografisë së publikuar në Instagram.

Lexo po ashtu: Mësohet çmimi që e ka paguar Reims për Valon Berishën

Derisa Berisha u transferua këtë verë nga Lazio, Zeneli është pjesë e Reims nga viti 2019, ku kishte shkuar nga Heerenveen. /Telegrafi/

View this post on Instagram

First day at @stadedereims yesterday, great feeling to Get started 💪❤️🔥#hardwork #dedication #preseason

A post shared by Valon Berisha (@valon.berisha14_official) on Jul 28, 2020 at 5:11am PDT

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com