De Biasi i varur nga Mancini për kombëtaren e Australisë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Janar 2018 11:26
Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare

Që pas largimit nga Alaves, ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi vazhdon të jetë i papunë dhe në pritje të ofertave. Edhe pse pista për të drejtuar kombëtaren e Australisë ishte shuar, ajo është rikthyer dhe njëherë tjetër për teknikun italian.

Por, ka një ngërç në të gjithë këtë situatë që lidhet me emrin e Roberto Mancini-t. Sipas medieve italiane është pikërisht tekniku i Zenit-it, favoriti për të marrë drejtimin e “kangurëve”. Por ai ende nuk ka kthyer një përgjigje përfundimtare, pasi oferta i është bërë. Arsyeja lidhet me dëshirën që ka Mancini për të drejtuar kombëtaren e Italisë nga ku pret edhe një telefonatë.

Në rast se Mancini ulet në stolin e të kaltërve, atëherë i hapet rruga De Biasi-t që të drejtojë Australinë në kampionatin Botëror, që do të zhvillohet në Rusi këtë vit.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike