De Ligt: Ronaldo grabitqar në zonë, ndeshja e dytë do të jetë e fortë

10 Prill 2019

Matthijs de Ligt e ka përshkruar si ‘grabitqar’ Cristiano Ronaldo kur ai është në zonë, ndërsa sipas tij Ajaxi e dëshmoi që këtu është më meritë.

Ronaldo shënoi gol me goditjen e parë në portë, ndërsa David Neres barazoi shifrat vetëm 40 sekonda pasi filloi pjesa e dytë, për rezultatin 1-1 që ishte edhe përfundimtar për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Michael Steele/Getty Images)

“Ishte një atmosferë e bukur nga fillimi dhe ne kishim disa raste, por pësuam pa u mbyllu pjesa e parë”.

“Ronaldo ka kualitete të mëdha, duke mos e harruar talentin e tij, ai është një grabitqar në zonë. Ai shesh mundësinë dhe futet aty, dhe shumë shpejtë. Ai vrapo shpejtë në mes të dy lojtarëve në zonë”.

Cristiano Ronaldo e De Ligt. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

“E dinim që nuk mund t’i linim Juventusit hapësira dhe ishim të përgatitur për këtë. Pasuam shumë dhe u munduam që t’i mbyllnim hapësirat në mbrojtje”.

“Mendoj që ia dolëm mirë. Kemi ekip me potencial”

“Punuam shumë për njëri tjetrin. Ne treguam sot se Ajax e ka merituar këtë vend në Ligën e Kampionëve”.

Leonardo Bonucci e Matthijs de Ligt. (Photo by Lars Baron/Getty Images)

“E dimë që Juventusi janë të fortë në shtëpi, do të jetë një ndeshje e dytë shumë e fortë”, ka thënë De Ligt pas ndeshjes. /Telegrafi/

www.telegrafi.com