De Rossi u maskua dhe bëri grim për ta ndjekur derbin Roma-Lazio në mes të tifozëve

29 Janar 2020

Ikona e Romës, Daniele De Rossi veshi një maskë komplekse në mënyrë që të mund të shikonte Derby della Capitale në mes të tifozëve Curva Sud dhe të filmonte përvojën e tij.

Ish-mesfushori njoftoi pensionimin e tij këtë muaj pas një jete me fanellën e Giallorossëve dhe magjie të shkurtër në Boca Juniors.

Ai vendosi të ketë një përvojë tjetër të re, për të parë Romën e tij të dashur si një tifoz normal.

Lexo po ashtu: Nuk ka fitues në derbin lokal: Roma dhe Lazio ndajnë pikët në Olimpico

Sigurisht, për ta arritur këtë, De Rossi duhej të ishte në maskim dhe të punësonte një artist të grimit për ta shndërruar atë në një ‘ultras’.

Gruaja e De Rossit, Sarah Felberbaum, është aktore dhe për këtë arsye e ka ndihmuar ata në përgatitje.

“Kjo është ajo që ndodh kur burri juaj vendos të depërtojë në Curva Sud për të realizuar ëndrrën e tij për të parë derbi!”

“Kemi kaluar një pasdite të tërë në këtë, disa orë për grim, traumatizuam fëmijët, por ai ishte aq i lumtur sa një fëmijë. (Unë të dua)”, ka thënë gruaja e De Rossit.

Fituesi i Kupës së Botës vëzhgoi skuadrën e tij në barazimin 1-1 me Lazion, duke i dhënë fund serisë prej 11 fitoreve radhazi të rivalëve Aquile. /Telegrafi/

www.telegrafi.com