Derbi i La Ligës: Barcelonës i duhen vetëm tri pikë ndaj Atletico Madridit, formacionet zyrtare

30 Qershor 2020

Barcelona do të jetë nikoqir i Atletico Madridit për derbin që zhvillohet në kuadër të javës së 33-të në La Liga.

Të ndy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare në takimin që fillon në ora 22:00 në stadiumin  Camp Nou.

Për këtë sfidë, Blaugranasit do të jenë vetëm pa Frenkie de Jongun që është i lënduar.

🔜 #BarçaAtleti ⚽️
🤔 Guess the score & win prizes! 🏆
📲 https://t.co/OH16c2BukY pic.twitter.com/WlNjxiL0UE

— FC Barcelona (@FCBarcelona) June 30, 2020

Në anën tjetër, Diego Simeone do të jetë pa lojtarët si, Sime Versaljko dhe Mario Hermoso, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Stefan Savic dhe Koke kanë plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Vidal, Puig; Messi, Suárez.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Arias, Giménez, Felipe, Lodi; Llorente, Thomas, Saúl, Carrasco; Correa, Costa. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com