Deschamps: Mendy do të bashkohet me Real Madridin

11 Qershor 2019

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, e ka zbuluar gjatë konferencës për shtypit se francezi Ferland Mendy i Lyon do të bashkohet me Real Madrid këtë verë.

Les Bleus do të përballet me Andorrën të martën në mbrëmje, dhe Deschamps u kërkua të komentonte progresin e lojtarëve gjatë disa viteve të fundit.

“Dy vjet mĂ« parĂ« ai ishte duke luajtur nĂ« divizionin e dytĂ«, tani ai Ă«shtĂ« nĂ« prag tĂ« bashkimit me Real Madridin”.

Ferland Mendy . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

“Ai ka ecur me hapa tĂ« mĂ«dhenj dhe mund tĂ« luajĂ« nĂ« tĂ« dyja anĂ«t”, Dechamps.

Marrëveshja ndërmjet Real Madridit dhe Lyonit është mbyllur me sukses dhe në ditët në vijim pritet të ketë një zyrtarizim.

Ndërkohë, Mendy është tërësisht i fokusuar në detyrat e tij me ekipin kombëtar aktualisht.

Didier Deschamps (Getty Images)

Ai do tĂ« bashkohet me Los Blancos nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« t’i japĂ« Marcelo njĂ« konkurrencĂ« tĂ« shĂ«ndetshme nĂ« tĂ« majtĂ«.

Zinedine Zidane beson se është e domosdoshme që të ketë konkurrencë në të gjitha pozicionet. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com