Dështuan në kualifikuese, Bosnja i beson pankinën një kroati

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
4 Janar 2018 20:22
Fitoi Champions League me Crvena Zvezda në vitin 1991

Federata Boshnjake e Futbollit ka emëruar në krye të pankinës së kombëtares së “Dragonjve” Robert Prosineckin. Ai do të pasojë Mehmed Bazdarevicin pas dështimit të ekipit boshnjak për t’u kualifikuar në fazën finale të botërorit.

Kroati Prosinecki është konsideruar si zgjedhja më e përshtatshme për të marrë rolin e drejtuesit të ekipi kombëtar të Bosnjës. Ai ka drejtuar në të kaluarën Azerbajxhanin për 3 vite, dhe Crvena Zvezda në kampionatin serb.

Kroati ishte një ndër lojtarët më të spikatur në vitet ‘90 kur fitoi Champions League me Crvena Zvezda në vitin 1991 dhe më pas veshi fanellat e gjigantëve europianë si Real Madrid dhe Barcelona. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike