Diego Costa vazhdon me “budallallëqe”, kollit dhe shtiret sikur ka coronavirus në zonën e medieve në Anfield

12 Mars 2020

Diego Costa përshkoi “mix zonën” duke bërë kollitje të rreme pas fitores së Atletico Madridit ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve.

Liverpooli u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Atletico Madridi, që fitoi 3-2 në ndeshjen kthyese në Anfield apo 4-2 në total.

Dhe pasi e ndihmoi ekipin e tij të eliminonte fituesit aktual të garës, Costa u pa në qejf pas kësaj fitore të madhe.

Lexo po ashtu: Atletico Madridi eliminon kampionin – Liverpoolit nuk i ndihmuan mijëra tifozë në Anfield

Sulmuesi shtirej në “mix zone” të mediave, sikurse është i infektuar me virusin pandemik që ka përfshirë botën, coronavirusi.

Ai përshkoi zonën e mediave duke kollitur rreptë dhe rremë ndaj gazetarëve, ndërsa këto i vazhdoi me disa të qeshura.

pic.twitter.com/PqSpbqPgfM

— Golazo🅙 (@golazovid) March 12, 2020

Diego Costa trolling Liverpool media. 😅 pic.twitter.com/DCRGkgtiLY

— Barcelona News🇪🇸 (@SiempreFrenkie) March 12, 2020

“Shakaja” e Costas është cilësuar si e papërshtatshme dhe është kritikuar shumë në rrjetet sociale.

Coronavirusi ka vrarë më shumë se 4,300 njerëz në të gjithë botën, ndërsa mijëra tjerë janë të infektuar dhe në rrezik për jetën. /Telegrafi/

Nothing like humour… and that was nothing like humour from Diego Costa. Walks through mixed zone, ignores all requests from Spanish media for interviews then coughs – theatrically – repeatedly as he breezes past. He was the only who laughed.

— Dominic King (@DominicKing_DM) March 11, 2020

Atletico Madrid forward Diego Costa has just come through the mixed zone pretending to cough at reporters.

Not nice. Not funny either. #coronavirus #LIVATL #championsleague #Anfield #liverpool pic.twitter.com/z3wQOadmQu

— Antonello Guerrera (@antoguerrera) March 11, 2020

Coronavirus – Statistikat

Total

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

www.telegrafi.com