Dihen çiftet e mundshme gjysmëfinale në Ligën e Evropës, Chelseat i buzëqesh fati

15 Mars 2019

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Evropës.

Kësisoj ndeshja më e fortë në këtë raund garash do të jetë ajo mes Napolit dhe Arsenalit.

Skuadra që kishte jashtëzakonisht shumë fat në short ishte Chelsea, si në çerekfinale ashtu edhe për kundërshtarin e mundshëm në gjysmëfinale.

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arsenal 🆚 Napoli 🇮🇹#UEL | #UELdraw pic.twitter.com/eFbTlOraOY

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 15, 2019

Londinezët në rast se arrijnë ta eliminojnë Slavian e Pragës që janë edhe favorit për ta bërë një gjë të tillë, në gjysmëfinale do të takohen me fituesin e çiftit Benfica – Eintracht Frankfurt.

🇨🇿 Slavia Praha 🆚 Chelsea 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿#UEL | #UELdraw pic.twitter.com/iujw65sAqL

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 15, 2019

Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë mes fituesit nga çifti Arsenal – Napoli dhe Villareal – Valencia.

🇪🇸 Villarreal 🆚 Valencia 🇪🇸#UEL | #UELdraw pic.twitter.com/3BwPV30odf

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 15, 2019

Finalja e madhe e Ligës së Evropës këtë edicion do të zhvillohet në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku më 29 maj. /Telegrafi/

Çiftet e mundshme gjysmëfinalsite në Ligën e Evropës:

Slavia Pragë/Chelsea vs Benfica/Eintracht Frankfurt
Arsenal/Napoli vs Villareal/Valencia

🇵🇹 Benfica 🆚 Frankfurt 🇩🇪#UEL | #UELdraw pic.twitter.com/Hn5k6BP1AA

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 15, 2019

www.telegrafi.com