Dihen edhe gjysmëfinalet e mundshme të Ligës së Kampionëve

15 Mars 2019

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Tashmë dihen edhe çiftet më të reja të fazës së re të garës më prestigjioze evropiane për klube, ku për titullin e kampionit do të luftojnë tetë skuadra.

😍 The quarter-final draw 😍

🤔 Most exciting tie? #UCLdraw pic.twitter.com/bpkwkVKvdH

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) March 15, 2019

Por, pos dysheve të çerekfinaleve, për herë të parë tashmë dihen edhe çiftet e mundshme të gjysmëfinaleve.

Në gjysmëfinalen e parë do të takohen fituesit e çiftit Ajax-Juventus dhe Tottenham Hotspurs-Manchester City.

Në anën tjetër, për një vend në finale do të luftojnë fituesit mes Liverpool-Porto dhe Manchester United-Barcelona.

Theksojmë se gjysmëfinalet zhvillohen me 30 dhe 1 maj, apo kthyese me 7 dhe 8 maj.

Lexo po ashtu: Sipas bastoreve, kush është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve?

Ndryshe, finalja zhvillohet më 1 qershor në stadiumin Wanda Metropolitano të Atletico Madridit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com