Dikur ishin startues te Zidane, tani pritet të largohen nga Real Madridi

17 Korrik 2019

Zinedine Zidane duke se nuk do t’i kursejĂ« as ata lojtarĂ« qĂ« e mundĂ«suan suksesin e tij nĂ« herĂ«n e parĂ« kur ishte trajner i Real Madridit.

Trajneri francez po mendon qĂ« nĂ« kĂ«tĂ« afat kalimtar t’i largojĂ« disa lojtarĂ«, qĂ« kishin luajtur standard nĂ« herĂ«n e parĂ« kur ishte si trajner nĂ« Santiago Bernabeu.

Sipas AS, Lucas Vazquez, Isco dhe Keylor Navas, priten të largohen në këtë verë nga Real Madridi, në mënyrë që ta kthejnë bilancin pozitiv në skuadër.

Nacho, Isco dhe Lucas VĂĄzquez (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Los Blancos kanë bërë pesë transferime deri më tani për sezonin e ri, e që u kanë kushtuar mbi 300 milionë euro.

Lexo po ashtu: Real Madridi ende i hapur për shitjen e nëntë lojtarëve

Madrilenët aktualisht kanë larguar nga skuadra disa lojtarë, mirëpo që në listën e strategut francez janë edhe dy spanjollet e portieri kosta rikan.

Thibaut Courtois do të jetë numri një i Real Madridit në portë, ndërsa në mesfushë, mbretërit shpresojnë ta transferojnë Paul Pogba nga Manchester Unitedi, derisa në krahë do jenë Eden Hazard dhe Sadio Mane, natyrisht nëse mund ta transferojë nga Liverpooli. /Telegrafi/

www.telegrafi.com