Dimitri Payet thumboi ashpër PSG-në pas dështimit në Ligën e Kampionëve

24 Gusht 2020

Ylli i Marseilles, Dimitri Payet ka thumbuar Paris Saint-Germainin në humbjen e tyre 1-0 kundër Bayern Munichut në finalen e Ligës së Kampionëve.

Marseille është skuadra e vetme franceze që ka arritur të shkëlqejë në elitën e futbollit evropiane dhe ishin në rrezik që të humbin rekordin nëse parisienët do të fitonin trofeun të dielën mbrëma në Lisbonë.

Ish-lojtari i West Ham Unitedit, Payet duket se ishte i kënaqur që skuadra që drejtohet nga Thomas Tuchel pësuan disfatë kundër Bavarezëve.

Une histoire ⭐️
Un club @OM_Officiel
Une ville @marseille #AJamaisLesPremiers pic.twitter.com/5cbhGfbT2H

— Dimitri Payet (@dimpayet17) August 23, 2020

Marseille e fitoi trofeun e Ligës së Kampionëve në vitin 1993, mirëpo që nga atëherë ata nuk kanë arritur të përsërisin suksesin e madh.

Lexo po ashtu: Dështuan në finale – por PSG do të fitojë më shumë të holla se sa Bayerni

Payet postoi një video në llogarinë e tij në Twitter, duke bërë me shenjë se Marseille është i vetmi klub francez që ka sukses në Evropë.

Mirëpo, sa i për ketë Ligue 1, parisienët janë duke dominuar që gati një dekadë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan