Djokoviç pret rikthimin: Kurrë nuk kam humbur një garë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
26 Dhjetor 2017 22:16
Djokoviç pret rikthimin: Kurrë nuk kam humbur një garë

Për pak ditë, Novak Djokoviç do të rinovojë kontratën e karrierës së tij. Serbi do të bëjë rikthimin e tij në turneun e Abu Dhabi para se të mbrojë titullin në Doha. Do të zhvillojë turneun e tij të parë pas një mungese prej disa muajsh për të trajtuar dëmtimin e tij në bërryl.

"Kurrë më parë nuk kam humbur një Grand Slam. Ky ishte një vendim i vështirë për t'u bërë. Por, unë nuk mund të luaja më, nuk kisha asnjë zgjedhje", tha numri një i botës.

"Për një vit e gjysmë, kjo është një zvarritje e vogël për mua për shkak të këtij problemi (në bërryl). Deri më tani, unë kurrë nuk kam pasur një operacion në jetën time dhe unë nuk kam parë lëndime të mëdha deri në pikën e largimit nga gara për disa kohë".

Doha do të jetë turneu i tij i parë që nga Wimbledon i zhvilluar në korrik. "Kjo me të vërtetë do të më jepte një mësim", tha ai, i cili tani është lojtari i 12-të në botë”. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike