Dortmund – Bayern Munich: Parashikim, analizë dhe formacionet e mundshme të derbit “Der Klassiker”

26 Maj 2020

Borussia Dortmund do të jetë nikoqir i Bayern Munichut në derbin “Der Klassiker” që zhvillohet sot (26 maj) në kuadër të javës së 28-të në Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të luhet në stadiumin Signal Iduan Park, gjersa dy skuadrat do të kërkojnë fitoren.

Bavarezët janë lider me 61 pikë, derisa ‘Verdhezinjtë’ qëndrojnë katër pikë mbrapa tyre. Kjo përballja mes tyre mund të përcaktonte fituesin e Bundesligës për këtë edicion.

💥 SPIELTACH! 💛

Heute! Alles geben! Siegen!

🆚 @FCBayern
🕢 18.30 Uhr MESZ
🏟️ @SIGNALIDUNAPARK
📲 #BVBFCB
📻 https://t.co/FcNifPbkur pic.twitter.com/1tAneodrMB

— Borussia Dortmund (@BVB) May 26, 2020

Në rast se Bayerni fiton, atëherë diferenca në pikë do të shkonte në +7, derisa në anën tjetër do të ngushtohej në vetëm një.

Për këtë sfidë, vendasit do të jenë pa Marcos Reus, Nico Schulz dhe Dan-Axel Zagadou që janë të lënduar, e Jadon Sancho është në dyshime për shkak të një lëndimi jo serioz.

Das Topspiel steht vor der Tür! 🙌@SAP Sports&Entertainment liefert euch alle wichtigen Fakten zu #BVBFCB! 📈📊 #packmas #FCBayern pic.twitter.com/2T3ohoddzr

— FC Bayern München (@FCBayern) May 26, 2020

Kampioni në fuqi i ligës gjerman do të jetë pa lojtarët si, Thiago Alcantara, Philippe Coutinho, Niklas Sule dhe Corentin Tolisso, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni i mundshëm i Dortmundit: Burki; Piszczek, Hummels, Akanji; Hakimi, Can, Delaney, Guerreiro; Sancho, Haaland, Brandt.

Formacioni i mundshëm i Bayern Munichut: Neuer; Pavard, Hernandez, Alaba, Davies; Kimmich, Goretzka; Perisic, Muller, Coman; Lewandowski

Parashikimi: 1-3. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com