Dortmund dhe Gladbach përplasen për Hazardin, nga kjo situatë mund të fitojë Liverpooli

21 Prill 2019

Thorgan Hazard është njëri nga futbollistët më të mirë këtë edicion në Bundesliga.

Sulmuesi belg ka shkëlqyer me fanellën e skuadrës gjermane Borussia Moenchegladbach.

Në 31 ndeshje të zhvilluara, Hazard ka shënuar 12 gola dhe ka dhuruar 11 asistime duke e mbajtur skuadrën e tij në pjesën e epërme të tabelës.

Borussia Dortmund po e kërkon me çdo kusht lojtarin dhe deri tani ka ofruar 25 milionë euro.

Gladbach i ka kërkuar 40 milionë euro për ta lënë të lirë lojtarin që i skadon kontrata në verën e vitit 2020.

Thorgan Hazard. (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Dortmund në anën tjetër e ka kërcënuar rivalin gjerman se nëse nuk e pranon ofertën prej 25 milionë eurove do të presin edhe një vit për ta marrë falas yllin belg.

Kjo ka bërë që drejtuesit e dy klubeve të dalin me deklarata të ndryshme duke kërcënuar njëri tjetrin.

Bild ka raportuar se nga kjo situatë më së miri mund të përfitojë Liverpool që gjithashtu po e dëshiron lojtarin.

Një ofertë e Liverpoolit më e lartë se ajo e Dortmundit mund të bëjë Gladbachun që të heqë dorë nga Hazard.

Kujtojmë që Thorgan Hazard është pjesë e Gladbachut nga viti 2014. /Telegrafi/

www.telegrafi.com