Dortmundi nuk do ta lejojë largimin e Sanchos

30 Prill 2019

Talenti anglez, Jadon Sancho, ka zgjuar interesimin e shumë klubeve të mëdha evropiane.

Mirëpo, Borussia Dortmundi ka marrë vendim që 19-vjeçari të mos largohet nga Signal Iduna Park gjatë verës që vjen.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Jadon Sancho

Pavarësisht tentative të Manchester Cityt dhe Real Madridit për të transferuar mesfushorin, drejtuesit e BVB nuk duan ta lejojnë largimin e tij së paku edhe për një ose dy sezone.

Te Dortmundi kanë vendosur që talenti të qëndrojë më gjatë për të bërë më pas hapin e madh në karrierë, me ç’rast ata mund ta shesin për një shumë të majme.

Sancho rrjedh nga Akademia e Watfordit dhe Manchester Cityt, ndërsa karrierën profesionale e ka nisur te Borussia Dortmundi.

www.telegrafi.com