Dortmundi siguron talentin e madh anglez Bellingham, zyrtarizimi çështje ditësh

03 Korrik 2020

Borussia Dortmund ka siguruar transferimin e mesfushorit të talentuar anglez Jude Bellingham.

Mesfushori i talentuar anglez ka qenë objektiv i shumë skuadrave të mëdha përfshirë Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Bayern Munich e Paris Saint Germain.

Por në fund garën e ka fituar Borussia Dortmund që ka një marrëveshje prej kohësh me futbollistin.

Ka qenë e përditshmja gjermane Kicker që ka raportuar se Dortmund e ka mbyllur marrëveshjen edhe me klubin anglez Birmingham City për yllin e ri.

BVB do të paguajë 23 milionë euro për lojtarin, ndërsa do të detyrohet që të paguajë edhe pesë milionë euro të tjera në formë bonusesh.

Jude Bellingham . (Photo by Nathan Stirk/Getty Images)

Bellingham raportohet se ka zgjedhur Dortmundin pasi beson se do të ketë më shumë hapësira dhe se mund ta bëjë ngritjen e njëjtë si të Jadon Sanchos.

17-vjeçari që luan në rolin e mesfushorit qendror ka shkëlqyer në dy edicionet e fundit në Championship.

Reprezentuesi anglez këtë edicion ka zhvilluar 34 ndeshje ku ka shënuar katër gola e ka bërë tre asistime.

Gjithnjë sipas Kicker, zyrtarizimi i këtij transferimi pritet të ndodhë gjatë ditëve të ardhshme. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com