Drejtori i Dortmundit, Zorc konfirmon largimin e Schurrles dhe Kagawas

04 Korrik 2019

Drejtori i Borussia Dortmundit, Michael Zorc ka konfirmuar se Andre Schurrle dhe Shinji Kagawa do të largohen këtë verë.

Zorc e ka pranuar se është duke i inkurajuar të dy lojtarët të largohen nga Signal Iduna Park.

“Ata po kĂ«rkojnĂ« njĂ« klub tĂ« ri. Ne po i pĂ«rkrahim dĂ«shirat e tyre”, ka thĂ«nĂ« shkurt Zorc pĂ«r Kicker.

Lexo po ashtu: Tri super transferime brenda 24 orĂ«ve – Borussia Dortmund kĂ«rkon ta rivalizojĂ« Bayern Munichun pĂ«r titull sezonin e ardhshĂ«m

Schurrle, pas huazimit të tij te Fulhami, do të preferonte një kthim në Ligën Premier.

Ndërsa, ish- mesfushori i Manchester Unitedit, Kagawa, është duke synuar një lëvizje në Spanjë.

Përveç largimeve, Dortmundi ka qenë i zënë edhe me transferimi duke kryer katër goditje të mëdha si Nico Schulz, Thorgan Hazard, Matts Hummels dhe Julian Brandt. /Telegrafi/

www.telegrafi.com