Durmishi i hapur për një kalim te Fenerbahce, ka marrëveshje personale me klubin

13 Gusht 2019

Mbrojtësi shqiptar i Lazios, Riza Durmishi është i paru për një kalim te Fenerbahce.

Gjiganti turk ka qenë i lidhur me mbrojtësin e Romës, Kolarov, por duket se ai nuk do të bashkohet me ta.

Sipas gazetës turke Fanatik,  Durmishi e ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin dhe ka arritur marrëveshje me Fenerbahcen.

Riza Durmishi . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Në anën tjetër Lazio është e hapur që ta shesh lojtari, ndërsa po mendohet metoda e huazimit me të drejt blerje për 4 milionë euro.

Shqiptari që mbron ngjyrat e Danimarkës është blerë nga Real Betis për 7.5 milionë euro, por nuk arriti të luajë më shumë se 19 ndeshje. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com