Duro nuk u ndahet gjyqtarëve dhe përmend fjalën skenar para Kamzës

Duro nuk u ndahet gjyqtarëve dhe përmend fjalën skenar para Kamzës

Flamurtari u ndëshkua në mënyrë të padrejtë nga gjyqtari Kridens Meta për ndeshjen e luajtur në Laç. Përpos rastit të diskutueshëm të golit të parë, penalltia e dhënë për bardhezinjtë ishte në kufijtë e skandalozes. Kjo ka rikthyer dhe njëherë në vëmendje situatën jo të këndshme të klubit kuqezi në drejtim të gjyqtarëve.

Një herë më parë tekniku Duro është ndëshkuar nga Disiplina për deklaratat kundër gjykimit, ndërsa këtë herë ai u është rikthyer për të folur kundër tyre. Normalisht, edhe për situatën jo të mirë të skuadrës së tij që po përjeton në javët e fundit, ku ka marrë zero pikë ndaj kundërshtarëve që i ka tashmë rival për një vend në Europa League.

“Është situata më e keqe qysh nga fillimi i sezoni te Flamurtari. Duke pasur parasysh që kemi bërë paraqitje të mirë gjatë gjithë sezonit, por për mua tre ndeshjet e fundit kanë qenë të paparashikueshme. Si në aspektin e rezultatit ku kemi tre humbje, por edhe në aspektin e dëmtimeve dhe kartonëve që kanë ndikuar patjetër në performancën e skuadrës”.

“Skuadra të jetë ajo që ka qenë, e fortë si në dy fazat e para, sepse kampionati është i fortë. Skuadër e fortë dhe me karakter është ajo që di të ringrihet.  Çdo skuadër i kalon këto kriza. Me gjithë këto probleme dhe dëmtime, është si ai njeriu që dëmtohet në mënyrë sistematike nga gjykimet skandaloze që ka qenë gjithnjë kundër nesh. Nuk besoj se ka ndonjë skenar që Vlora të mos shkojë. Nuk dua ta besoj nëse është e vërtetë. Kam bindjen te skuadra, te profesionalizmi i lojtarëve që të bëjmë luftë të gjithanshme që skuadra ishte në pozita të forta”. /EDS/