Dusseldorf 1-4 Bayern: Notat e lojtarëve,  Coman më i miri

14 Prill 2019

Bayern Munich fitoi ndaj Dusseldorfit me rezultat 1-4 në Bundesliga.

Golat për skuadrën mysafire i shënuan Kingsley Coman (15′, 42), Serge Gnabry (55′) dhe Leon Goretzka (90+2′), ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Dodi Lukebakio (89′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte Coman, francezi përveç dy golave arriti të bëjë edhe një paraqitje mjaft të mirë.

Ob jetzt Kingsley #Coman oder @esmuellert_: Hauptsache Tor! #F95FCB 0-1 pic.twitter.com/SzHnB6MYTo

— FC Bayern München (@FCBayern) April 14, 2019

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Gnabry, Thomas Muller dhe Joshua Kimmich.

Te vendasit më i miri ishte portieri Michael Rensing, por në nivel ishin edhe Lukebakio, Kaan Ayhan dhe Kevin Stoger.

Notat e lojtarëve të Dusseldorfit:

Notat e lojtarëve të Bayernit:

Në xhiron e radhës Bayeri luan me Werder Bremenin, kurse Dusselforfi ndaj Mainzit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com