Dusseldorf – Bayern Munich, formacionet zyrtare: Kampioni në fuqi për hakmarrje

14 Prill 2019

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich është nikoqir i Fortuna Dusseldorfit.

Bavarezët kanë udhëtuar drejt Dusseldorfit për hakmarrje, pasi në ndeshjen e parë në nëntor barazuan 3-3 në Allianz Arena.

Bayern kishte epërsi 2-0 dhe 3-1, por në fund Dusseldorf i befasoi duke barazuar në minutën e 90+4 për t’i marrë një pikë.

Servus, @f95! ? #F95FCB pic.twitter.com/cFl1F3i8Pn

— FC Bayern München (@FCBayern) April 14, 2019

Vendasit kanë marrë dy fitore në dy ndeshjet e fundit dhe janë të qetë sa i përket rënies, ndërsa Bayerni synon triumfin për të vazhduar garën me Dortmundin për pozitën e parë në tabelë.

Formacionet zyrtare:

Dusseldorf: Rensing, Hoffman, Ayhan, Barkok, Raman, Stoger, Zimmermann, Kownacki, Hennings, Sobottka, Kaminski.

Unsere Aufstellung für #F95FCB: pic.twitter.com/mjPPhvPKuz

— FC Bayern München (@FCBayern) April 14, 2019

Bayern Munich: Neuer, Kimmich, Sule, Hummels, Alaba, Martinez, Thiago, Coman, Muller, Gnabry, Lewandowski. /Telegrafi/

www.telegrafi.com