Dybala dhe Ronaldo me super gola në pjesën e dytë ndaj Genoas

30 Qershor 2020

Juventusi është duke fituar me rezultat 2-0 ndaj Genoas me dy gola të shënuar në pjesën e dytë.

Fillimisht ishte Paolo Dybala që arriti të shënojë një gol të bukur.

Ai mori topin kaloi tre lojtarë të Genoas dhe shënoi për 1-0.

Paulo Dybala. That’s it. That’s the tweet.
pic.twitter.com/6EOXYBzduN

— Forza Juventus (@ForzaJuveEN) June 30, 2020

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë.

Ishte Cristiano Ronaldo që mori një top pothuajse në gjysmën e fushës, u nis drejt portës dhe nga 20 metra me një goditje të fuqishme shënoi për 2-0.

Cristiano Ronaldo with an absolute stunner away to Genoa.

Unstoppable. pic.twitter.com/me8DTty6t8

— LDN (@LDNFootbalI) June 30, 2020

Juventusi duhet rrugës së mirë që të shënoj fitoren e radhës. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com