Dybala gjithnjë e më afër PSG-së

12 Gusht 2019

Paulo Dybala do të zhvillojë një takim me Juventusin lidhur me interesimin e Paris Saint-Germainit për shërbimet e tij.

Kampioni francez është favorit për nënshkrimin e argjentinasit, duke qenë se transferimi në Ligën Premier, te Manchester Unitedi apo Tottenham Hotspur dështoi, pasi lojtari e refuzoi transferimin.

Duke qenë se Neymari dëshiron të kthehet në La Liga (te Barcelona ose Real Madridi), PSG ka nevojë ta përforcojë fazën ofensive.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Paulo Dybala

Sipas Gazzetta dello Sport, është caktuar një takim ndërmjet agjentit Jorge Antun dhe zyrtarëve të Juves për ta diskutuar të ardhmen e sulmuesit.

Bianconerët e duan sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, ndërsa mund të grumbullojnë fonde me shitjen e Dybalas drejt PSG-së.

Edhe Sport Mediaset raporton se 25-vjeçari, i cili ka edhe tre vite kontratë me Juven, mund ta vazhdojë karrierën në Parc des Princes. /Telegrafi/

www.telegrafi.com