E BUJSHME/ Klubi i njohur italian projekton ndryshime, kërkon Sarrin dhe Rangnik

08 Shtator 2020

Mauricio Sarri mund tĂ« rikthehet sĂ« shpejti nĂ« krye tĂ« detyrĂ«s. Ish-trajneri i Çelsit dhe Juventusit shikohet si kandidat i mundshĂ«m pĂ«r tĂ« marrĂ« drejtimin e RomĂ«s.

“Corriere della Sera” raporton se drejtuesit e rij tĂ« klubit verdhekuq nuk janĂ« tĂ« bindur pĂ«r tĂ« vazhduar me trajnerin aktual Paulo Fonseka. Me marrjen e klubit nga biznesmeni amerikan Dan Fridkin, priten ndryshime te kryeqytetasit.

Mendohet se Sarri mund tĂ« marrĂ« rolin e trajnerit tĂ« RomĂ«s, ndĂ«rsa drejtori i sektorit sportiv tĂ« “Red Bull” Ralf Rangnik mund tĂ« emĂ«rohet nĂ« postin e menaxherit tĂ« klubit. Gjermani u pĂ«rfol si trajner i ardhshĂ«m i Milanit, por Stefano Pioli arriti tĂ« bindĂ« drejtuesit e “Djallit” pĂ«r tĂ« rinovuar kontratĂ«n duke siguruar njĂ« ecuri fantastike nĂ« kampionat pas rinisjes sĂ« SerisĂ« A.

MegjithĂ«se u shkarkua nga drejtuesit e Juventusit pas eliminimit nga Liga e Kampioneve me Lionin, Sarri Ă«shtĂ« ende nĂ«n kontratĂ« me “ZonjĂ«n e VjetĂ«r” edhe pĂ«r dy vite tĂ« tjera. NĂ«se ai nuk e zgjidh shpejt tĂ« ardhmen, Juventusi do tĂ« vazhdojĂ« ta paguajĂ« Sarrin.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com