E çuditshme, por e vërtetë! Të gjithë në karantinë, Islanda në fushë pa trajnerin dhe stafin teknik

14 Tetor 2020

Futbolli në kohë pandemie sjell situata të padëgjuara më parë. E fundit është ajo në kombëtaren e Islandës, e cila do të zbresë mbrëmjen e sotme në fushë për ndeshjen kundër Belgjikës për Ligën e Kombeve pa trajnerin Erik Hamren dhe të gjithë stafin e tij teknik. Shkak është bërë një rast pozitiv me Covid-19, që ka detyruar teknikun dhe ndihmësit e tij të futen në karantinë.

112325311 21410228 B248 4b4c 9078 0a222b0d0906

Ndërkohë, të gjithë futbollistët kanë rezultuar negativë pas testit me tamponë dhe do të luajnë normalisht sfidën e rëndësishme. Federata Islandeze e Futbollit bën të ditur se skuadra do të drejtohet nga trajneri i kombëtares U-21, ndërsa në stafin e tij do të bëjnë pjesë teknikë të skuadrave të tjera të moshave.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com