E DHIMBSHME/ Tronditet ish-trajneri i Milanit, babai i tij ndahet nga jeta

05 NĂ«ntor 2020

Ish-futbollisti dhe trajneri italian Vinçenco Montela është tronditur ditën e sotme nga lajmi i vdekjes së babait.

I ati i ish-trajnerit  të Fiorentinës dhe Milanit ka vdekur në mënyrë të papritur, ndërsa nuk bëhen me dije shkaqet e ndarjes nga jeta.

Fiorentina është solidarizuar me familjen e 46-vjeçarit.

“E gjithĂ« Fiorentina

“Fiorentina Ă«shtĂ« pranĂ« Vinçenco MontelĂ«s dhe familjes sĂ« tij nĂ« kĂ«tĂ« moment dhimbjeje tĂ« madhe pĂ«r vdekjen e babait tĂ« tij Nikola”, shkruan nĂ« faqen zyrtare tĂ« FiorentinĂ«s.

Me Milanin Montela fitoi Superkupën e Italisë në vitin 2016.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan