E kërkon Çelsi prej kohësh, klubi modest hollandez zyrtarizon Havercin por është e gjitha pjesë e…

11 Gusht 2020

Çelsi është skuadra që e kërkon me ngulm Kai Havercin. Leverkusen u eliminua dje nga Interi nga Liga e Europës, dhe menjëherë gazetarët pyetën nëse kjo ishte ndeshja e fundit e Havercit me ekipin gjerman.

Menjëherë pas ndeshjes, trajneri Petes Boz u pyet nëse kjo ishte ndeshja e fundit me fanellën e Leverkusenit për Havertc, dhe se ku do luajë sezonin tjetër mesfushori. Përgjigjia e Boz ishte unike: Unë zyrtarisht dua të njoftoj se Havertc do luajë për Herakles Almeo sezonin tjetër”.

Menjëherë pas kësaj deklaratë të trajnerit të Leverkusenit, klubi hollandez bëri një postim me nota humori në rrjetet sociale ku zyrtarizonte afrimin e Havercit.

Welkom Kai 👀

⚫️⚪️#AnnounceHavertz pic.twitter.com/NcCQIKqJhk

— Heracles Almelo (@HeraclesAlmelo) August 11, 2020

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com