E konfirmon gazetari italian, Mançester Junajtid dhe Dormund pranë arritjes së marrëveshjes për Sançon

04 Gusht 2020

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano bisedimet mes Mançester Junajtid dhe Borusia Dortmundit për Xhejdon Sançon po shkojnë mirë. Dy klubet shpresojnë të gjejnë marrëveshjen përfundimtarë së shpejti.

Mançester Junajtid dhe Dortmund sipas gazetarit Fabrizio Romano kanë qenë në negociata gjithë ditën për të gjetur marëveshjen e duhur për detajet e fundit. Sanço ka arritur akord personal me Mançester Junajtid deri në qershor të vitit 2025 dhe tani po pret që dy klubet të arrijnë marrëveshjen mes tyre.

Talenti anglez është objektivi kryesor i Mançester Junajtid, me Dortmundin që kërkon 120 milionë euro për Sançon.

View this post on Instagram

[🔴] Sancho-United latest news – Talks between Manchester United and Borussia Dortmund for Jadon Sancho are “going well”. The two clubs hope to find an agreement soon about final fee (installments and add ons included) and feel now ‘confident’. BVB and Man Utd in talks all day to find the right solution. 🔁 – Sancho has also agreed personal terms with Manchester United until June 2025 and now is just waiting to join the club when and if the deal will be completed between. ✍🏻 #MUFC #ManUnited #Sancho #BVB #JadonSancho

A post shared by Fabrizio Romano (@fabriziorom) on Aug 4, 2020 at 6:09am PDT

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com