E konfirmon UEFA: Prishtina humbë ndeshjen me rezultat zyrtar ndaj Lincolnit

24 Gusht 2020

UEFA ka konfirmuar se Prishtina nuk mund të përballet me Lincoln Red Imps në parakualifikimet e Ligës së Evropës.

Pasi kishin lojtarë të infektuar me Coronavirus, klubi bardhekaltër e ka humbur ndeshjen në tavolinë.

Prishtina ka bërë të ditur se kanë pranuar vendimin e shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë.

Lincoln – Prishtina, 3:0 rezultat zyrtarFC Prishtina sapo ka pranuar vendimin zyrtar nga UEFA.

Publiée par FC Prishtina sur Lundi 24 août 2020

“Lincoln – Prishtina, 3:0 rezultat zyrtar. FC Prishtina sapo ka pranuar vendimin zyrtar nga UEFA”, thuhet nĂ« njoftimin e klubit kosovar.

Skuadra nga Superliga e KosovĂ«s kishte tetĂ« lojtarĂ« tĂ« infektuar me COVID-9, derisa kishte kĂ«rkuar ndihmĂ« nga skuadrat e tjera kosovare qĂ« t’u huazonin lojtarĂ«.

Ndihma u erdhi, mirëpo UEFA vendosi që ndeshja mos të zhvillohet dhe Prishtina e humbi takimin. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan