E marta – dita e fundit e Arda Turanit si lojtar i Barcelonës

29 Qershor 2020

ArdaTuran do të ‘shijoj’ 30 qershorin si ditën e fundit si lojtar i Barcelonës, pasi i skadon kontrata.

Nga 1 korriku, mesfushori turk do të jetë i lirë të nënshkruajë me cilëndo skuadër që i dëshiron shërbimet e tij.

Barcelona i ka bërë me dije Turanit se nuk do të rinovojë kontratën dhe është i lirë të kërkojë klub të ri.

Turku kishte kaluar te katalunasit nga Atletico Madridi, mirëpo në gjashtë muajt e parë nuk mund të ishte në dispozicion të Luis Enriques shkaku i dënimit të klubit nga UEFA për thyerje të rregullit financiar.

Në edicionin e ri, ai kishte filluar më në fund të luante për Barcelonën, por klasin që e kishte te Rojiblancos kishte humbur tashmë.

Në vitin 2018, ishte dërguar në huazim te Istanbul Basaksehir, aty ku e përcollën shumë skandale, si kërcënim me armë dhe skandale të tjera në fushë.

Më pas ishte suspenduar nga Superliga e Turqisë dhe kishte qëndruar më shumë duke bërë skandale të tjera se sa duke u stërvitur.

Nesër (30 qershor), Turan do të përfundojë kontratën me Barcelonën dhe ai do të detyrohet të kërkojë një skuadër në Kinë ose në Amerikë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com