E pyesin pse nuk shënon ekipi, Mavraj i kthen përgjigje epike

13 Shkurt 2018
E pyesin pse nuk shënon ekipi, Mavraj i kthen përgjigje epike

Hamburger SV e rrezikon seriozisht mbijetesën në Bundesliga, pasi e shikon veten në vend të parafundit në klasifikim në kutoën e 17 pikëve pas 22 ndeshjesh. Gjithçka sa vjen e përkeqësohet për ekipin e Mërgim Mavrajt, megjithatë ai është optimist se pas ndryshimit të trajnerit do të ngjiten në klasifikim. Në 5 ndeshjet e fundit Hamburgu ka shënuar vetëm 2 gola, një statistikë tepër shqetësuese.

Media gjermane e ka pyetur qendërmbrojtësin e kombëtares shqiptare për mungesën e golave, por ai ka befasuar me përgjigjen e tij. “Pse nuk shënojmë? Unë jam një mbrojtës dhe nuk ia kam idenë, pasi e shoh portën nga larg. Nuk e përjashtoj mundësinë që lojtarët janë të nervozuar dhe kërkojnë të shënojnë me forcë golat”, tha 31-vjeçari për “Hamburger Morgenpost”. /EDS/