E rrëzoi trajneri kundërshtarë përtokë – kapiteni i Eintracht Frankfurt dënohet me shtatë javë moslojë

13 Nëntor 2019

Bundesliga ishte kthyer në temën kryesore në fundjavë pasi kapiteni i Eintracht Frankfurtit, David Abraham e rrëzoi në tokë trajnerin e Frieburgut, Christian Streich.

Zhvillohej minuta e 90-të e ndeshjes dhe Frieburg ishte duke fituar minimalisht ndaj Eintracht Frankfurtit.

Topi del në rivënie anësore, ndërsa kapiteni Abraham shkon për të marrë topin dhe e shtyn me qëllim duke e rrëzuar në tokë trajnerin Streich.

Pas kësaj lojtarët e të dyja skuadrave u përfshin në një përleshje të gjatë mes tyre.

Lexo po ashtu: Ngjarje e rrallë në Gjermani: Lojtari i Frankfurtit godet brutalisht trajnerin e Freiburgit

Disiplina në Gjermani ka vendosur ditën e sotme dënimin me shtatë javë për Davide Abraham shkaku i gjestin e tij ndaj trajnerit dhe një gjobë prej 25 mijë eurosh.

Te Freiburgu luan edhe Amir Abrashi, por që në këtë ndeshje mungoi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com