E shikoi dhe i buzëqeshi – reagimi i Ibrahimovicit kur Ronaldo e provokoi atë para gjuajtjes së penalltisë

08 Korrik 2020

Zlatan Ibrahimovici dhe Cristiano Ronaldo kishin një moment interesant në takimin që Milani e fitoi 4-2 ndaj Juventusit në mbrëmjen e të martës.

Derisa Zonja e Vjetër ishte duke fituar 2-0, Rossonerët e fituan një penallti të cilën në gol e konvertoi sulmuesi suedez.

Mirëpo, para se të vinte deri te shënimi i golit, Ronaldo ka tentuar të shpërqendroi Ibrahimovicin në gjuajtjen e penalltisë.

Before Ibrahimovic's penalty Ronaldo told Szczesny: 'You know him, you know him' 🗣

Ibra scored, turned around to look at CR7 and laughed ⚽️😄

Scenes at the San Siro 🙌

(Via @DAZN_IT)#MilanJuve #Ronaldo #CR7 #Ibra #Ibrahimovic pic.twitter.com/5NmEMRsh17

— Lorenzo Bettoni (@LoreBetto) July 7, 2020

“Tek, ti e njeh atë (Ibrahimovicin)”, ishin fjalët e 35-vjeçarit drejtuar portieri Wojciech Szczesny.

Suedezi për një moment ndaloi dhe filloi të vështronte portugezin, duke i lëshuar një buzëqeshje ironike.

Ibra arriti të shënonte golin nga penalltia dhe brenda 15 minutash, Milani arriti të përmbysë rezultatin, për t’i marrë tri pikë të arta ndaj liderit të Serie A. /Telegrafi/

ميلان 1 × 2 يوفنتوس | هددددددددددددددددددددددف ابراهيمو فيتش#MilanJuve⁩⁦⁩
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
المتابعة للحساب الاساسي فقط : ⁦ @Faster__Goal pic.twitter.com/5y0Ngchg4V

— @GOALLL28 (@goalll28) July 7, 2020

AC Milan overcome a multi-goal deficit to defeat Juventus (4-2) for the first time in the history of their 212 meetings.

Zlatan Ibrahimovic (38) and Cristiano Ronaldo (35) each scored today. pic.twitter.com/0RQcg0jMHG

— ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) July 7, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com