Edhe City në garë për Kai Havertz

22 Maj 2020

Manchester City është përfshirë në garën për shërbimet e yllit të Bayer Leverkusenit, Kai Havertz – bën të ditur The Sun.

Pep Guardiola kishte dërguar zbulues talentësh që ta monitoronin nga afër futbollistin 20 vjeçar, i cili është i hapur për t’u larguar nga Gjermania.

Mirëpo, kampioni i Anglisë do të ketë konkurrencë të madhe për shërbimet e mesfushorit gjerman.

(Foto: Stuart Franklin/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi, Chelsea dhe Liverpooli janë klubet tjera të Ligës Premier që kanë shprehur interesim për lojtarin e ri.

Lexo po ashtu: Kai Havertz, objektivi kryesor i Real Madridit

Havertz ka qenë pjesë e Akademisë së Bayer Leverkusenit që nga viti 2010, ndërsa për ekipin e parë ka debutuar në vitin 2016. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com