Edicioni 2020/2021 në Bundesliga fillon më 18 shtator

11 Korrik 2020

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka zyrtarizuar datën për fillimin e sezonit të ardhshëm 2020-2021 në tri kategoritë më të larta të futbollit.

Futbolli profesionist gjerman rinis më 11 deri më 14 shtator me ndeshjet e raundit të parë të Kupës së Gjermanisë.

Një javë më vonë, më 18 deri më 21 shtator, do të zhvillohen ndeshjet e javës së parë të Bundesligës.

Me këto data do të fillojë edhe Bundesliga 2 dhe 3.

⚽️🗓️
The new calendar for the 2020-21 season has been released ➡️ https://t.co/c7zoxQ0DYu

Bundesliga
◾️ Matchday 1: 18-21 September 2020
◾️ Matchday 34: 22 May 2021

Bundesliga 2
◾️ Matchday 1: 18-21 September 2020
◾️ Matchday 34: 23 May 2021

Supercup: 30 September 2020 pic.twitter.com/5723hca9BV

— DFL Deutsche Fußball Liga (@DFL_Official) July 10, 2020

Bundesliga do të zhvillojë një raund në mesjavë, më 15 dhe 16 dhjetor.

Pushimi dimëror do të reduktohet ndjeshëm: nga 23 dhjetori (raundi i dytë i Kupës) deri në fundjavën e parë të janarit.

#Bundesliga 2020/21 🇩🇪

🌳 Augsburg
🍺 Bayern
🐄 Bielefeld 🆕
🐝 Dortmund
🦅 Frankfurt
🦊 Freiburg
🐎 Gladbach
🐻 Hertha Berlin
🦌 Hoffenheim
🐐 Köln
🐂 Leipzig
🦁 Leverkusen
🤡 Mainz
⚒️ Schalke
🐊 Stuttgart 🆕
🔨 Union Berlin
💚 Werder Bremen
🐺 Wolfsburg pic.twitter.com/q1s8YodoUX

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) July 6, 2020

Finalja e Kupës do të zhvillohet me 13 maj 2021 ndërsa kampionati do të mbyllet më 22 maj.

Bayern Munich do të jetë klubi që do ta mbrojë titullin e kampionit. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com