Eintracht Frankfurt 5-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve

02 Nëntor 2019

Eintracht Frankfurt e ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1 Bayern Munichun në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në Bundesliga.

Bavarezët janë turpëruar në udhëtimin e tyre në Frankfurt duke u mposhtur me rezultat të thellë dhe duke mbetur mbrapa pozitës së parë.

Për vendasit shënuan Filip Kostic (25′), Djibril Sow (33′), David Abraham (49′), Martin Hinteregger (61′), Goncalo Paciencia (85′), ndërsa për mysafirët Robert Lewandowski (37′).

Lexo po ashtu: Eintracht Frankfurti turpëron Bayern Munichun, i mposht thellë Bavarezët

Lojtari më i vlerësuar ishte mesfushori vendas Kostic, i cili u vlerësua me notë 9.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për Jerome Boateng që u notua me 5.3.

Eintracht:

Bayern:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com