Eintracht Frankfurt – Bayern Munich, formacionet zyrtare

02 NĂ«ntor 2019

Bayern Munich do të luaj në udhëtim te Eintracht Frankfurti në kuadër të javës së 10-të në Bundesliga.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë synon që të marrë fitore nga ky udhëtim për ta rikthyer pozitën e parë në tabelë.

Në anën tjetër Frankfurti ndodhet në pozitën e 10-të në tabelë me 14 pikë në tabelë pas nëntë javëve.

Bayerni është favorit për ta fituar ndeshjen, ndërsa në pesë takimet e fundit mes dy skuadrave rekordmenët e Gjermanisë kanë shënuar katër fitore dhe kanë pësuar një humbje.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Eintracht Frankfurt: Ronnow, Ndicka, Fernandes, Sow, Dost, Kostic, Hinteregger, Rode, Abraham, Da Costa, Paciencia.

Die Aufstellung fĂŒr #SGEFCB. pic.twitter.com/6aRupzRAlZ

— FC Bayern MĂŒnchen (@FCBayern) November 2, 2019

Bayern Munich: Neuer, Pavard, Kimmich, Boateng, Alaba, Coutinho, Davies, Thiago, Muller, Gnabry, Lewandowski. /Telegrafi/

www.telegrafi.com