Ekipet italiane bëjnë poker në Ligën e Kampioneve

Me fitoret e Napolit dhe të Interit, të cilat i shtohen sukseseve të Juventusit dhe Romës kompletohet kështu një poker i jashtëzakonshëm i ekipeve italiane në Ligën e Kampioneve. Duhet thënë se ky sukses në kompeticionin më të rëndësishëm të kontinentit për klubet nuk ndodhte që prej nëntorit të 2005-ës, kur bardhezinjtë mundën Club Bruges, Udinese mposhti Panathinaikos, Milan – Fenerbahçen dhe Interi rivalët e Artmedia Bratislava-s.

22-23 nëntor 2005

Juventus-Bruges 1-0

Panathinaikos-Udinese 1-2

Fenerbahçe-Milan 0-4

Inter-Artmedia 4-0

2-3 tetor 2018

Juventus-Young Boys 3-0

Roma-Viktoria Plzen 5-0

Napoli-Liverpool 1-0

PSV-Inter 1-2

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.