Ekskluzive/ Devi Bregu flet për të ardhmen, ia kalon topin presidentit Takaj

26 Shkurt 2020

Devi Bregu ka qenë dhe mbetet një nga talentet më të rëndësishme që ka prodhuar futbolli shqiptar në vitet e fundit. Sulmuesi vlonjat u transferua tek Skënderbeu me objektivin e qartë, të shfrytëzoj emrin e madh që kishte klubi korçar, një trampolinë për të kaluar më pas në një klub të rëndësishëm. Dënimi i UEFA-s dhe pasojat që pati tek Skënderbeu e ndërlikuan jo pak të ardhmen e tij por ky është momenti i duhur, shansi i fundit që klubi korçar ka për të shitur Bregun, në të kundërt rrezikojnë ta humbasin me parametra zero. Në një intervistë për “BalkanWeb”, Bregu shprehet se të ardhmen e tij ia ka lënë në dorë presidentit Takaj:

Bregu premton se për sa kohë do të jetë pjesë e Skënderbeut do të jap gjithnjë maksimumin, është i gatshëm të zbres në fushë nga minuta e parë edhe kundër Vllaznisë, kundërshtari i radhës, gjithnjë nëse klubi nuk arrin të finalizoj në kohë transferimin e tij.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com