EKSKLUZIVE/ Edi Reja hedh firmën, ja objektivi i vendosur nga FSHF për trajnerin

10 Dhjetor 2019

Edi Reja shuajti çdo dyshim në lidhje me të ardhmen e tij në kombëtaren e Shqipërisë. Por trajneri italian jo vetëm që ka arritur marrëveshjen me Armand Dukën, por edhe ka vendosur firmën e tij në kontratën e re. Gjithçka është mbyllur, ndërsa tani pritet zyrtarizimi formal, ku tekniku dhe presidenti i FSHF-së do të shtrëngojnë duart përpara mediave.

1. Dilemat E Edi Reja, Me Apo Pa Roshin Ne Formacion

“Balkanweb” mëson nga burime të sigurta në qeverinë shqiptare të fubollit se pasditen e së hënës, Reja dhe Duka kanë firmosur zgjatjen e bashkëpunimit mes tyre. Detajet e kontratës nuk kanë ndryshuar nga sa është folur javët e fundit. Trajneri do të qëndrojë në drejtim të kombëtares kuqezi edhe për katër vitet e ardhshëm.

2. Kombetarja Bind Reja, Trajneri Kerkon Rinovimin

Eliminatoret e Botërorit 2022 nuk janë një kusht, ndërsa objektiv mbetet kualifikimi në finalet e Europianit të ardhshëm. Edi Reja nuk do të jetë eksluzivisht trajner i kombëtares së parë, teksa pritet të japë eksperiencën e tij edhe në ekipet zinxhir të Shqipërisë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com