EKSKLUZIVE / Imami në 90 sekonda: Nga shitja e ndeshjeve, te seksi para tyre

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
30 Janar 2018 18:10
Mbrojtësi i Kukësit në një intervispër të pazakontë për EDS

Personazhi i parë i projektit më të ri të Eduasportin.com, “90 sekonda me Eraldon”, ishte Eni Imami. Mbrojtësi i krahut të majtë foli hapur, duke zbuluar edhe “anën e tij të errët”.
Ai tregon pseudonimin që i ka vendosur presidenti Safet Gjici, “shitjen e ndeshjeve”, por edhe jetën e tij private dhe atë seksuale.

- Pas dy fitoreve me dhe një barazimi në Turqi, sa pikë larg Skënderbeut jeni?

- Dy pikë tani.

-  Si u prit videoja jote ne Turqi?

- E morëm të gjithë me sportivitet.

- Kush ishte personi që të vuri më shumë në lojë?

- Cale dhe Koliçi.

- Komenti më i bukur që more për videon?

- Budallallik.

- Më i shëmtuari?

- Idiot.

- Të treguan Koliçi dhe Kale për videon që na dërguan?

- Jo, jo fare.

- Si mendon, më mirë e ke bërë ti apo ata rolin e budallait ?

- Po unë, me.

- U mërzite që u larguat nga Turqia, pasi mund të emigronit atje?

- Me zor po prisja të kthehesha.

- Do të doje ta vazhdoje karrierën jashtë vendit?

- Do më pëlqente.

- Ekipi i ëndrrave?

- Real Madridi.

- Si ishte të luaje me idhullin tënd, Valbuenën?

- Nuk e kam idhull fare.

- Ndeshja më e bukur që ke luajtur?

- Nuk e mbaj mend.

- Ndeshja më e keqe?

- Që jemi rrahur.

- Kundërshtari më i vështirë për t'u markuar?

- Gavazaj.

- A shiten ndeshjet në Shqipëri?

- Nuk e di.

- Arbitrat a blihen?

- Nuk e di.

- Keni luajtur një ndeshje të shitur?

- Jo.

- Ju ka ndihmuar futbolli me femrat?

- Po, shumë.

- Jeni i lidhur?

- Në tratativa.

- A ke tradhtuar ndonjëherë?

- Jo.

- Ke pasur 2-3 të dashura njëkohësisht?

- Jo.

- Ke bërë ndonjëherë seks para ndeshjes?

- Po.

- Ndikoi te paraqitja juaj?

- Kam bërë dy gola atë ndeshje.

- Femra e ëndrrave për ty?

- Monica Belluci.

- Kush është lojtari më llafazan te Kukësi?

- Unë.

- Më i urti?

- Musolli.

- Më shakatori?

- Unë.

-  Më seriozi?

- Musolli.

- A ju ka vendosur presidenti ndonjë pseudonim?

- Budalla, i trashë.

- Nëse do ktheje kohën pas do zgjidhje sërish Kukësin?

- Padiskutim.

- Milinkoviç, apo Pacult?

- Deri tani, Milinkoviçi.

- Hallaçi, më mirë zëvendëstrajner apo lojtar?

- Lojtar.

- Je mërzitur ndonjëherë me futbollin?

- Shumë.

- Çfarë të bezdis më shumë nga loja, apo dhomat e zhveshjes? P.sh kur laheni të gjithë lakuriq?

- Humbja. Jemi mësuar tani.

- A ka një “garë” mes jush në ato momente?

- Koliçi është i pari.

- Bjondet, apo brunet?

- Brunet.

- E gjatë e hollë, apo e shkurtër dhe e mbushur? 

- E gjatë e hollë.

- Ekipi shqiptar që nuk do të luaje kurrë?

- Nuk e di, s'e kam menduar këtë gjë.

- Të vjen keq për Dinamon dhe kompleksin që prishën?
- Shumë, jashtë mase.  /EDS/                       

 

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike