EKSKLUZIVE/ Rrëfehet Taulant Seferi, prapaskenat e transferimit, a e kërkoi Partizani dhe çfarë mund ta mbajë më gjatë në kryeqytet. Ka edhe dy dëshira për Kombëtaren dhe Tiranën

14 Janar 2021

Taulant Seferi është pa diskutim transferimi më i bujshëm në këtë merkato dimri dhe një nga lojtarët më cilësorë që kanë zbarkuar në Shqipëri në vitet e fundit. Kalimi i tij tek Tirana, mënyra se si rrodhën gjërat, ku në lojë për një moment u fut edhe Partizani, e bënë dhe më të “zhurmshëm” këtë akord të bardhebluve. Sulmuesi i Kombëtares, në një intervistë ekskluzive për News24, dhënë gazetares Enxhi Biba, ka folur për këtë lëvizje në karrierën e tij. Seferi është ndalur në disa detaje, çfarë pret nga kjo aventurë e re, çfarë mund ta mbajë më gjatë në kryeqytet? Sulmuesi i Tiranës shprehu dhe dy dëshira për të ardhmen, në lidhje me objektivat me fanellën e Kombëtares dhe atë bardheblu:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com