Emery analizon lojën ndaj Chelseat: Ata e merituan fitoren

30 Maj 2019

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, e ka komentuar humbjen e skuadrës së tij nga Chelsea në finale të Ligës së Evropës.

“Në radhë të parë, urime Chelseat. Në pjesën e parë u angazhuam shumë dhe krijuam disa raste shënimi”.

“Loja po shkonte mirë. Goli i parë ndryshoi gjithçka, ndërsa goli i dytë na e bëri të vështirë dhe mendoj se nga ai moment gjërat po shkonin mirë për ata”.

Lexo po ashtu: Chelsea ‘shkatërron’ Arsenalin, fiton trofeun e Ligës së Evropës

“Kur donim të bënim diçka nuk e gjenim qëndrueshmërinë për të shënuar. Rezultati është i këtillë, ata e meritojnë fitoren, ne merituam diçka më shumë nga loja, por nuk ia dolëm”, ka thënë Emery pas ndeshjes.

Trajneri spanjoll e ka fituar tri herë në të kaluar këtë garë, kur ishte trajner i Sevillas. /Telegrafi/

www.telegrafi.com