Emery analizon lojën ndaj Chelseat: Ata e merituan fitoren

30 Maj 2019

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, e ka komentuar humbjen e skuadrës së tij nga Chelsea në finale të Ligës së Evropës.

“NĂ« radhĂ« tĂ« parĂ«, urime Chelseat. NĂ« pjesĂ«n e parĂ« u angazhuam shumĂ« dhe krijuam disa raste shĂ«nimi”.

“Loja po shkonte mirĂ«. Goli i parĂ« ndryshoi gjithçka, ndĂ«rsa goli i dytĂ« na e bĂ«ri tĂ« vĂ«shtirĂ« dhe mendoj se nga ai moment gjĂ«rat po shkonin mirĂ« pĂ«r ata”.

Lexo po ashtu: Chelsea ‘shkatĂ«rron’ Arsenalin, fiton trofeun e LigĂ«s sĂ« EvropĂ«s

“Kur donim tĂ« bĂ«nim diçka nuk e gjenim qĂ«ndrueshmĂ«rinĂ« pĂ«r tĂ« shĂ«nuar. Rezultati Ă«shtĂ« i kĂ«tillĂ«, ata e meritojnĂ« fitoren, ne merituam diçka mĂ« shumĂ« nga loja, por nuk ia dolĂ«m”, ka thĂ«nĂ« Emery pas ndeshjes.

Trajneri spanjoll e ka fituar tri herë në të kaluar këtë garë, kur ishte trajner i Sevillas. /Telegrafi/

www.telegrafi.com