Emery: Dua ta shoh Mbappen në La Liga

06 Shkurt 2020

Ish-trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery e ka pranuar se dëshiron të shohë Kylian Mbappe në kampionatin spanjoll, La Liga.

Emri i yllit francez është njëri nga më të përfolurit në këtë afat kalimtar rreth një transferimi te Real Madridi.

Transferimin në La Liga e ka përkrahur edhe ish-trajneri i tij te PSG, Emery, i cili beson se Mbappe do të bëhej më i miri në botë.

Lexo po ashtu: Mbappe, Pogba, Kante dhe Koulibaly – Real Madridi pritet ta ketĂ« njĂ« formacion tĂ« frikshĂ«m nĂ« sezonin e ri

“Kur isha nĂ« PSG, unĂ« mbroja logjikisht faktin e tĂ« pasurit lojtarĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ«â€, ka thĂ«nĂ« fillimisht Emery pĂ«r Efe.

“Mbappe Ă«shtĂ« francez dhe ai duhet tĂ« mbrojĂ« FrancĂ«n dhe PSG-nĂ«. Atje, ai ka mundĂ«sinĂ« pĂ«r tĂ« fituar LigĂ«n e KampionĂ«ve dhe mendoj se Ă«shtĂ« nĂ« vendin e duhur”.

“Por tani, unĂ« shikoj futbollin nĂ« pĂ«rgjithĂ«si dhe duke qenĂ« nĂ« SpanjĂ«, do tĂ« doja ta shihja Mbappen nĂ« La Liga”.

Lexo po ashtu: Gazetari francez zbulon bisedën e mamasë së Mbappes: Ai do të luaj për Real Madridin

“Ai mund tĂ« jetĂ« lojtari mĂ« i mirĂ« nĂ« botĂ« dhe mendoj se ai mund ta bĂ«jĂ« atĂ«â€.

“NĂ«se ai vjen nĂ« njĂ« ekip tĂ« madh spanjoll, ai mund ta bĂ«jĂ« atĂ«â€, pĂ«rfundoi trajneri spanjoll. /Telegrafi/

www.telegrafi.com